המשקיעים מתגוננים לקראת פרסום הפרוטוקולים
השבוע החדש נפתח בהססנות רבה במרבית השווקים בעולם. המדדים באירופה סגרו בעליות אך בוול סטריט המדדים סגרו במגמה מעורבת והמסחר באסיה גם כן מתנהל במגמה מעורבת. בהעדר נתוני מקרו משמעותיים, המשקיעים מעדיפים "לשבת על הגדר" עד לפרסום הפרוטוקולים של ישיבת הריבית האחרונה אשר יפורסמו מחר. חלק מחברי הפד' וביניהם ג'נט יילן עדיין תומכים במדיניותו המוניטארית הנוכחית של ברננקי לפיה הפד' ירכוש אג"ח מידי חודש בהיקף של 85 מיליארד דולר עד ששוק התעסוקה האמריקני יראה סימני התאוששות של ממש. יתכנו מימושים לקראת הפרוטוקולים אך הראלי יתחדש במקרה שבאמת לא יפוזרו רמזים בנוגע לשינויים מוניטאריים.
זירה מקומית
השוק המקומי סגר אמש במגמה מעורבת אך מדד ת"א 25 סגר בעליות שערים נאות בדרך לשיא כל הזמנים. המדד סגר בסמוך ל-1,334 נקודות ובמרחק של פחות מ-1% מאזור השיא של כל הזמנים. אנו מעריכים כי השיא ייפרץ עוד השבוע אם וכאשר העליות בזירה הבינ"ל תימשכנה. אזור ה-1,300 נקודות אמור לשמש לתמיכה לכל מהלך תיקוני שיבוא בעתיד. שבירה של רמה זו עשויה להפעיל לחץ על הקונים ותוביל למימושים כבדים יותר.
בזירת המט"ח, צמד הדולר/שקל מתקרב שוב לאזור השפל שנקבע ב-3.5 שקלים לדולר. חולשתו של הדולר בעולם תגבר אחרי פרסום הפרוטוקולים של ישיבת הריבית האחרונה היות וחברי הפד' לא צפויים לפזר רמזים כלשהם לגבי האפשרות לצמצום היקף הרכישות. שבירה של רמה זו תפעיל לחץ כבד על בנק ישראל ועל נגידת בנק ישראל החדשה. היעד שלנו במקרה של שבירה ניצב באזור 3.45.
זירה בינ"ל
המתח בשווקים עולה מדרגה לקראת פרסום הפרוטוקולים של ישיבת הריבית האחרונה ועוד מספר אירועי מקרו משמעותיים אשר עשויים לשנות את המגמה בשווקים.
למרות המימושים שנראו היום בשווקים, אנו מעריכים כי הקונים ימשיכו לחפש הזדמנויות כניסה מחדש לשווקים הגועשים.
היום כדאי לעקוב אחרי סקר סנטימנט הכלכלי הנערך ע"י מכון ZEW בגרמניה. הנתון צפוי להצביע על המשך ההתאוששות של העסקים בגרמניה. הנתון צפוי לרשום קריאה של 54.6 נקודות לעומת 52.8 הנקודות שנרשמו בחודש הקודם. נתון מפתיע עלול לספק רוח גבית נוספת לשטר האירופאי אשר מנסה בשעות האחרונות לפרוץ את אזור 1.35.
בזירת המט"ח הבינ"ל, הדולר נחלש מול מרבית המטבעות הנסחרים מולו ונראה כי מגמה זו תימשך לאורך השבוע שלפנינו.