דריכות גבוהה לקראת הצהרתו של ברננקי
יום חיובי עבר על המדדים המובילים ברחבי העולם. המדדים המובילים בוול סטריט טיפסו ומדד ה-S&P500 עלה לשיא כל הזמנים. המשקיעים אופטימיים לקראת הצהרתו של יו"ר הפד' ומעריכים כי הוא יכריז על המשך הרכישות ולא ירמוז על צמצום היקף הרכישות העומד כיום על 85 מיליארד דולר. אם התרחיש הזה אכן יתממש, הדולר האמריקני צפוי לצנוח והשווקים ימשיכו לטפס אל עבר שיאים חדשים.
בזירת המקרו, מחירי הבתים ב-20 הערים הגדולות זינקו ב-12.8% לעומת הזינוק של 12.3% שנרשם בחודש הקודם. מדובר בעליה החדה ביותר מאז 2006. המכירות הקמעונאיות ירדו ב-0.1% לעומת הצפי לעליה של 0.2%.
אמון הצרכנים בארה"ב אכזב. הנתון רשם קריאה של 71.2 נקודות לעומת הצפי לקריאה של 75.2 נקודות. היום המשקיעים יעקבו בדריכות אחרי הצהרתו של ברננקי וינסו להבין ממנו האם הפד' מתכוון לבצע שינויים מוניטריים עוד השנה. נתוני המקרו המתפרסמים לאחרונה מעידים על כך שהמשק האמריקני זקוק עדיין לתמריצים וכי הוא אינו בשל מספיק בכדי לבצע שינויים מוניטאריים.
דוח התעסוקה של ADP גם כן ירכז עניין רב. על פי התחזיות, נוספו לסקטור הפרטי כ-151 אלף משרות לעומת 166 אלף המשרות שנוספו בחודש הקודם.
זירה מקומית
הבורסה בת"א עלתה אמש על רקע העליות בזירה הבינ"ל והעליות הללו צפויות להימשך גם היום. אנו מעריכים כי רמת ההתנגדות הפסיכולוגית הניצבת ב-1,300 הנקודות תיפרץ ומדד המעו"ף ימשיך לטפס אל עבר שיאים חדשים.
בזירת המט"ח, הצמד המקומי ממשיך לדשדש בין 3.54- 3.5. אנו מעריכים כי הדשדוש הזה ייפרץ אחרי הצהרתו של ברננקי. אנו ממשיכים לתמוך בהתחזקותו של המטבע המקומי כחלק מהמגמה האנטי – דולרית בעולם. אם לא יבוצעו צעדים דרמטיים בשיתוף עם האוצר ובנק ישראל, שבירת התחתית האחרונה אשר נקבעה באזור 3.5 הוא רק עניין של זמן.
בזירה הבינ"ל, הדולר מתחזק דווקא בעיקר מול האירו. הצמד הסחיר בעולם נסחר באזור ה-1.3740 דולר לאירו. למרות ההתחזקות של הדולר, אנו מעריכים כי מדובר בתיקון וכי הדולר ימשיך להיחלש עד אזור 1.4 לפחות.