דוהרים אל עבר שיאים חדשים
השבוע נפתח בעליות שערים נאות בבורסה המקומית. מדד ת"א 25 הוסיף 0.86% לערכו וסגר את השבוע באזור 1,327 הנקודות. המדד רחוק 2% בלבד מאזור השיא של כל הזמנים ונראה כי הוא עתיד להיפרץ בימים הקרובים. אזור ה-1,300 נקודות אמור לשמש לתמיכה לכל מהלך תיקוני שיבוא בעתיד. שבירה של רמה זו עשויה להפעיל לחץ על הקונים ותוביל למימושים כבדים יותר.
אנו מעריכים כי העליות תימשכנה בימים הקרובים לפחות עד לפרסום הפרוטוקולים של ישיבת הריבית האחרונה של ארה"ב. חלק מחברי הפד' וביניהם ג'נט יילן עדיין תומכים במדיניותו המוניטארית הנוכחית של ברננקי לפיה הפד' ירכוש אג"ח מידי חודש בהיקף של 85 מיליארד דולר עד ששוק התעסוקה האמריקני יראה סימני התאוששות של ממש. יתכנו מימושים לקראת הפרוטוקולים אך הראלי יתחדש במקרה שבאמת לא יפוזרו רמזים בנוגע לשינויים מוניטאריים.
בזירת המט"ח, צמד הדולר שקל מתקרב שוב לאזור השפל שנקבע ב-3.5 שקלים לדולר. חולשתו של הדולר בעולם תגבר אחרי פרסום הפרוטוקולים של ישיבת הריבית האחרונה היות וחברי הפד' לא צפויים לפזר רמזים כלשהם לגבי האפשרות לצמצום היקף הרכישות. שבירה של רמה זו תפעיל לחץ כבד על בנק ישראל ועל נגידת בנק ישראל החדשה. היעד שלנו במקרה של שבירה ניצב באזור 3.45.
בזירה הבינ"ל, הדולר פתח את השבוע ביציבות יחסית מול מרבית המטבעות הנסחרים מולו וזה למעשה אמור לתת לשטר הירוק תמיכה כנגד השקל. על פי הדינמיקה בזירה הבינ"ל נראה כי צמד הדולר שקל לא ישבור את התחתית האחרונה ביומיים הקרובים. הלחץ יגבר לקראת יום רביעי.