פחד גבהים
המדדים המובילים בוול סטריט לא מצליחים לטפס אל עבר שיאים חדשים. נראה כי המשקיעים קיבלו "פחד גבהים" ומעדיפים לממש מעט רווחים בשלב זה. למרות המימושים הקלים, עוד מוקדם לקבוע האם הראלי קרוב לסיום או שמא מדובר בפסק זמן קצר לקראת המהלך הגדול הבא.
זירה מקומית
המדדים המקומיים ישובו לשגרה היום (אמש לא התקיים מסחר – תשעה באב) כשברקע – המימושים בזירה הבינ"ל אשר אמורים להעיב על המדדים המקומיים גם כן. מדד ת"א 25 אשר סגר באזור ה-1,220 הנקודות, צפוי לרדת חזרה לכיוון 1,215- 1,210 הנקודות. אם המדדים בוול סטריט יצליחו לטפס אל עבר שיאים חדשים, נוכל לצפות למהלך עליות משמעותי גם אצלנו. פריצה מעל 1,220 תוביל להמשך העליות אל עבר 1,240 הנקודות.
בזירת המט"ח, הספקולנטים ממשיכים לחגוג על חשבונו של הדולר האמריקני. צמד הדולר שקל ממשיך לרדת אל עבר 3.5 ובנק ישראל אינו עושה דבר בכדי לעצור את הנפילה. הספקולנטים מצדם ימשיכו לנצל את העובדה שאין "בעל הבית" שיכול לבלום את נפילתו של הדולר בשלב זה ושולחים את הצמד עד אזור ה-3.56 שקלים לדולר. שבירה של 3.55 תוביל להמשך הירידות אל עבר משם הדרך ל-3.5, תהיינה סלולה.
זירה בינ"ל
הסגירה ההססנית בוול סטריט מעלה לא מעט סימני שאלה לגבי ההמשך. בשלב זה לא ברור האם לקונים יש מספיק חמצן בכדי להוביל למהלך עליות משמעותי. המדווחות בוול סטריט ממשיכות להפתיע מה שמספק חמצן לשווקים. נתוני המקרו גם כן עומדים בציפיות.
אמש התפרסם מדד המחירים לצרכן בארה"ב. על פי הנתון נראה כי הזינוק במחיר הנפט התחיל לתת אותותיו. המדד עלה ב-0.5% בחודש יוני לעומת הצפי שעמד על עליה של
0.3%. האינפלציה מתחילה להרים ראשה וזה למעשה מפעיל לחץ מסוים על מקבלי ההחלטות בפד'.
באירופה, סקר האקלים העסקי הנערך ע"י מכון ZEW בגרמניה רשם קריאה של 36.3 נקודות לעומת 38.5 הנקודות שנרשמו בחודש הקודם. הנתון המאכזב לא השפיע כל האירו אשר ממשיך מטפס מעל 1.31.
היום המשקיעים ימתינו בדריכות לעדותו החצי שנתית של ברננקי מול הקונגרס. היה מעניין לשמוע מה תהייה עמדתו של ברננקי בנוגע למדיניות המוניטארית העתידית שעל הפד' לנקוט נוכח ההתפתחויות האחרונות בשווקים.
ספר הבז' יפורסם לקראת הנעילה בוול סטריט. הספר צפוי לשפוך אור על מצבם של 12 המחוזות שהם פועל הפד'.
לסיכום: אנו מעריכים כי המגמה החיובית בשווקים צפויה להימשך. יתכן שנזכה לראות את המדדים באזורי שיא חדשים. הדולר במקרה זה צפוי להיחלש. בזירת הסחורות הנפט עשוי להמשיך את מסעו צפונה וכך גם האינפלציה.