בדרך ל-1,300 – השוק המקומי יצא מהקיפאון
אחרי חודשים ארוכים של קיפאון, נראה כי השוק המקומי יוצא לדרך חדשה. המדדים המקומיים מתעלמים מהנעילה השלילית בוול סטריט ופותחים את השבוע בעליות שערים נאות. מדד ת"א 25 טיפס 1.16% וסגר באזור ה-1,270 הנקודות. אחרי שהמדד פרץ את אזור ה-1,250 הנקודות נראה כי הדרך לאזור 1,300 די סלולה. בהמשך השבוע השוק המקומי יושפע בעיקר מסוגיית תקרת החוב של ארה"ב ונתוני התעסוקה של חודש ספטמבר אשר יקבעו האם הפד' יצמצם את היקף הרכישות במהלך חודש הבא. על פי הערכות, שיעור האבטלה צפוי להישאר ללא שינוי ברמה של 7.3%. מספר המועסקים ללא המגזר החקלאי צפוי לעמוד על 179 אלף משרות לעומת 169 אלף משרות שנוספו בחודש הקודם. נזכיר כי הפד' מעוניין לראות שיפור משמעותי בסקטור התעסוקה על מנת להחליט על צמצום היקף הרכישות העומד כיום על 85 מיליארד דולר בחודש.
בזירת המט"ח, הדולר האמריקני הצליח להתאושש מעט השבוע, בעיקר על רקע הורדת הריבית של בנק ישראל בעוד 0.25% לרמה של 1%. כעת שנשק הריבית מוצא, יהיה מעניין לראות כיצד יגיב בנק ישראל לגל התחזקות נוסף של השקל כנגד הדולר. בינתיים נראה כי הבנק מצליח לשמור על יציבות מעל 3.5 שקלים לדולר. רמה זו עשויה להישבר במהלך הימים הקרובים, בעיקר אם הדולר בעולם ימשיך לאבד גובה.