סקירת שוק שבועית ישראל והעולם
תאריך 13.10.2014
אופיר נוריאל
שווקי העולם:
ירידות חדות עברו על וול סטריט בשבוע האחרון, הS&P 500 סגר 5.7% מתחת לשיא וזה הרע במיעוטו כאשר המדדים המרכזיים באירופה ספגו ירידות שערים חדות בהרבה. כלכלית לא הרבה השתנה, המיתון באירופה לא חדש למשקיעים זהו ככל הנראה "תירוץ" לתיקון שלא היה בשווקים מעל לשנתיים. הפעם בשונה ממה שראינו עד כה הירידות של השבועות האחרונים נראות מסוכנות יותר ומצביעות על אפשרות לתיקון ארוך יותר מתיקונים שראינו בשנתיים האחרונות. בין אם תיקון זה לקראת סיום או רק בתחילתו, בסופו של יום המשקיעים יבדקו את הנתונים ויראו שדבר לא השתנה; אירופה במיתון, ארה"ב צומחת, ריבית אפסית, העדר אלטרנטיבות השקעה ואין ברירה אלא לחזור לשוק המניות. לכן, הסבירות שנראה ירידות חדות של 20-30% לא סביר.
במבט טכני:
הS&P 500 שבר קו מגמה עולה שהחזיק כשנתיים בנוסף ירד מתחת ממוצע נע 125 יום ואלו סימנים מדאיגים המראים על אפשרות לתיקון עמוק. המגמה החודשית והשבועית עדין מגמת עליה למרות הירידות. הסגירה של שישי ננעלה על רמת תמיכה ב1906 נק' מכאן יתכן ונראה תיקון מסויים כלפי מעלה ואולי אפילו חזרה לעליות,
אם רמה זו תשבר ככל הנראה ימשכו הירידות עד רמת 1814.
השוק הישראלי:
לאחר שבוע מקוצר, אתמול הגיעו הירידות בעולם גם לת"א ומדד המעוף ננעל בירידה של 2% (ירידה די עדינה ביחס למדדים בעולם). למרות גל המימושים בעולם אצלנו המעוף עדין נראה חזק ושומר על מגמת עליה, התחזקות הדולר והריבית הנמוכה ממשים לתמוך, לעומת זאת מדדי המניות הקטנות ת"א 75 ויתר 50 מציגים ביצועי חסר ככל הנראה בעקבות ההאטה במשק.
במבט טכני:
מדד ת"א 25 עדין מעל הדשדוש שנפרץ לפני מספר שבועות הירידה של אתמול הביאה אותו לרמת שליש פיבונאצ'י ונכון לכתיבת שורות אלו הוא נתמך שם. רמות התמיכה עליהן יש לשים לב הן פער המחירים ב1430 ורמת תמיכה ב1418.
המלצות:
בעקבות התיקון בשווקים ניתן לנצל זאת ולהגדיל מעט את הרכיב המנייתי בעיקר בשוק האמריקאי.
תמהיל תיק מניות ממולץ:
40% מניות ארה"ב.
40% מניות בישראל בעיקר ת"א 25 ומניות נדלן.
20% אירופה, שווקים מתעוררים ויפן.
שבוע טוב וחג סוכות שמח!