סקירת שוק ישראל והעולם
תאריך 21.9.2014
אופיר נוריאל
השוק הישראלי:
מדד המעוף לא עוצר וממשיך לשבור שיאים למרות מצבו העגום של המשק הישראלי. הורדת הריבית שהגיעה מיד לאחר ההכרזה על הפסקת אש לאחר מבצע "צוק איתן" דחפו את מדד המעוף שפתח בראלי ושבר שוב את שיא כל הזמנים, הסיבות לכך כמו שצויין הן הורדת הריבית, סיום הלחימה, והמגמה החיובית בשווקים בעולם. המשק הישראלי הינו משק קטן שמושפע מהמתרחש בעולם ולכן כל עוד נמשך השיפור הכלכלי בארה"ב והריביות הנמוכות מדד המעוף עשוי להמשיך ללכת עם השווקים בחול ולשבור שיאים.
במבט טכני:
מדד ת"א 25 פרץ את ההתנגדות ב1423 שלאחר מכן שימשה כתמיכה, זהו סימן מאוד חיובי לשוק שאמור להמשיך ולעלות. רמת התמיכה כרגע שאליה יש לשים לב נמצאת באזורי 1420.
שווקי העולם:
מדדי המניות בארצות הברית ממשיכים להוביל ולשבור שיאים בדומה למדד המעוף, הגורמים העיקריים הם השיפור הכלכלי בארה"ב, ריבית אפסית שהולכת להשאר על כנה לפחות עד אמצע 2015, הדפסות כסף מסיביות ברחבי העולם והעדר אלטרנטיבות השקעה. באירופה המצב הכלכלי פחות אופטימי אך הורדת הריבית וההרחבה כמותית (המאוחרת יש לציין) שנקט הבנק המרכזי תמשיך ותתמוך בשווקי המניות.
במבט הטכני:
מדד S&P 500 נמצא בשיא כל הזמנים לאחר שפרץ את רמת ההתנגדות ב1985 וביסס אותה כתמיכה. הרמות כרגע הן התנגדות קלה ברמת 2011 ותמיכה באזור 1980. יש לשים לב לרמות אלו, פריצה וסגירה מעל רמת 2011 תהיה איתות חיובי לשוק.
סיכום ההמלצות:
התמהיל המועדף בחלק המנייתי בתיק הינו 40% ישראל 40% ארה"ב 10% שווקים מתעוררים ו10% אירופה.
נכון לעכשיו הכיוון בשוק המניות ככלל הינו חיובי ולא סביר כי נראה בקרוב קריסה משמעותית של השוק, כמובן שיהיו תיקונים וכל ירידה של 5-10% הינה תיקון לצורך המשך עליה.