סגירה חגיגית לשבוע המקוצר בוול סטריט
השוק האמריקני יצא לחופשת חג ההודיה באווירה חגיגית במיוחד. המדדים האמריקנים המשיכו לטפס אל עבר שיאים חדשים ונראה כי החגיגות ימשכו גם במהלך השבוע הבא. ביום שישי יתקיים מסחר מקוצר אך מחזורי המסחר צפויים להיות דלילים במיוחד. באירופה נרשמו עליות שערים נאות וכך גם נרשמות בשעה זו עליות שערים בהובלת הניקיי היפני אשר עושה את דרכו אל עבר 16,000 הנקודות.
במישור המקרו, מספר דורשי העבודה החדשים ירד ב-10,000 תביעות לעומת השבוע הקודם לרמה של 316 תביעות חדשות. אנליסטים ציפו לנתון מאכזב יותר (331 אלף תביעות חדשות). הזמנות המוצרים ברי קיימא ירדו ב-2%.
בזירת המט"ח, הדולר האמריקני נחלש בכל החזיתות על רקע הסנטימנט החיובי השורר בשווקים. צמד האירו/דולר ממשיך לבסס את מעמדו מעל 1.35 ונראה כי עושה את דרכו אל עבר 1.4 דולר לאירו.
בזירה המקומית, הקונים חזרו למשחק ומדד המעו"ף חצה שוב את אזור 1,350. העליות צפויות להימשך היום על רקע הנעילה החיובית בוול סטריט והמגמה החיובית באסיה. השקל התחזק ונע אל עבר התחתית האחרונה אשר נקבעה ב-3.5 שקלים לדולר. בנק ישראל אשר הותיר אמש את שיעור הריבית על כנו ברמה של 1% צפוי להיכנס ללחץ במקרה של שבירת התחתית האחרונה. היעד שלנו במקרה של שבירה = 3.47 ו- 3.45.
היום ומחר לא צפויים להתפרסם נתוני מקרו משמעותיים. המשקיעים מתחילים להיערך לפרסום נתוני התעסוקה של חודש נובמבר אשר יפורסמו ביום שישי הבא. נתונים אלו ייקבעו באופן סופי האם הפד' יבצע שינויים מוניטאריים השנה. אנו נמשיך לעקוב כמובן. חג שמח חברים.