מתקשים למצוא כיוון
בהעדר נתוני מקרו משמעותיים, השווקים בעולם מתקשים למצוא כיוון. המדדים המובילים באירופה סגרו בירידות שערים ובארה"ב, המדדים סגרו את יום המסחר במגמה מעורבת.
בזירה המקומית, מדד ת"א 25 ממשיך לנוע בכבדות בסמוך לרמה של 1,310 הנקודות. המדד ימשיך לנסות לבסס את מעמדו מעל 1,300 הנקודות במהלך הימים הקרובים.
בזירת המט"ח, אין יותר מידי מה לחדש. הצמד המקומי ממשיך לדשדש בין 3.5-3.55 על רקע חוסר הוודאות המורגש היטב בזירה המקומית. המשקיעים יעקבו בדריכות אחרי ההתבטאויות של בכירי הפד' בנוגע לאפשרות לצמצום היקף הרכישות עוד השנה. הסימנים החיובים המתגלים לאחרונה תומכים במהלך שכזה וזו למעשה אחת הסיבות לכך שהדולר מתחזק לאחרונה וככל הנראה ימשיך להתחזק גם לאורך השבוע שלפנינו. פריצה מעל 3.6 תוביל למהלך התחזקות משמעותי יותר.
גם היום לא צפויים להתפרסם אירועי מקרו משמעותיים. מחר יפורסמו נתוני התמ"ג של אירופה. אחרי שכלכלת הגוש יצאה מהמיתון הארוך והקשה ביותר, יהיה מעניין לראות האם הצמיחה תהייה חזקה מספיק בכדי שהכלכלה האירופאית לא תגלוש למיתון נוסף. על פי הערכות, הכלכלה הגרמנית צמחה בקצב של 0.3% והכלכלה הצרפתית צמחה בקצב של 0.1%. הנתון המשוקלל צפוי להראות כי גוש האירו צמח בקצב של 0.2%. האירו מתחזק מעט לקראת הנתון אך עלול לספוג הפסדים נוספים במידה והנתונים יאכזבו. צמד האירו דולר נסחר מעל 1.34 דולר לאירו.