מנסים למצוא כיוון
המשקיעים בעולם מתקשים למצוא כיוון ברור למסחר. המדדים המובילים ברחבי העולם סוגרים סביב רמות הפתיחה ולא ניתן לראות מהלכים משמעותיים יותר בשלב זה. המדדים האמריקנים עדיין נסחרים סביב רמות השיא ומתקשים לקבוע פסגות חדשות. נתוני המקרו לא מספקים תמיכה מספקת לראלי נוסף, דבר אשר מגביר את הלחץ על השווקים.
באירופה, סקר הסנטימנט הכלכלי הנערך ע"י מכוןZEW הצביע על נסיגה בגרמניה אך הנתון המשוקלל של גוש האירו הפתיע דווקא לטובה. הנתון של גרמניה רשם קריאה של 61.7 נקודות לעומת 62 הנקודות שנרשמו בחודש הקודם. אנליסטים ציפו לקריאה של 63.4 נקודות. הנתון המשוקלל רשם קריאה של 73.3 נקודות לעומת 68.3 הנקודות שנרשמו בחודש הקודם.
בזירת המט"ח העולמית, לא נראו תנועות משמעותיות והדולר מצליח לשמור על כוחו מול מרבית המטבעות הנסחרים מולו. צמד האירו דולר נסחר מתחת ל-1.36 דולר לאירו.
היום המשקיעים יעקבו אחרי החלטת הריבית בקנדה ואחרי מספר נתוני מקרו בבריטניה.
זירה מקומית:
המימושים בזירה המקומית נמשכים. מדד ת"א 25 הנכשל בניסיון הפריצה שלו של רמת ההתנגדות הניצבת ב-1,350 הנקודות, סגר אמש בסמוך ל-1,330 הנקודות. החוזים הירוקים בוול סטריט עשויים לתת דחיפה נוספת אל עבר 1,350 הנקודות. התמיכה הקרובה ניצבת באזור 1,320 הנקודות.
בזירת המט"ח המקומית, צמד הדולר שקל נסחר בכבדות מתחת ל-3.5. נראה כי המשקיעים נטשו את הצמד מחשש למהלך אגרסיבי מצדו של בנק ישראל הסופג ביקורות קשות לאחרונה על כך שהוא אינו עושה מספיק על מנת לבלום את התחזקותו של השקל הפוגעת בכלכלה המקומית.
מבחינה טכנית, אם הצמד יצליח לפרוץ את אזור ב- 3.5, נוכל לצפות להמשך העליות לכיוון 3.55.
כישלון פריצה של אזור ה-3.5 שקלים לדולר תפעיל שוב לחץ על השטר הירוק. במקרה כזה ניתן לצפות להמשך הצלילות אל עבר 3.45-3.4.