חוזרים ליום מסחר רגוע
רוב השווקים הפיננסיים בעולם היו סגורים ביממה האחרונה לרגל חג המולד ולכן גם בסקירה זו נתמקד בשוק המקומי. הסיפור של היומיים האחרונים שייך לדולר אשר צלל לשפל חדש שלא נראה מאז המחצית השנייה של 2011. אם בנק ישראל לא יבצע מהלכים על מנת לבלום את נפילתו של הדולר, הנפילה בשערו תהייה כואבת במיוחד. מבחינה טכנית, רמת התמיכה המשמעותית הניצבת ב-3.5 שקלים לדולר הפכה להתנגדות, מה שמעיד על כך שהמוכרים בשליטה מלאה. במגמה כה ברורה ניתן לצפות לצלילה חזרה לכיוון השפל שנקבע באזור 3.35 בתחילת המחצית השנייה של שנת 2011.
בזירת המט"ח הבינ"ל, נראה כי הדולר מתחזק מעט מול מרבית המטבעות הנסחרים מולו וזה למעשה עלול לבלום מעט את נפילתו של הדולר גם כנגד השקל. חשוב לזכור כי בשבועיים הקרובים הנזילות בשווקים תהייה נמוכה ביותר בשל העובדה שרוב השחקנים הגדולים יצאו לחופשות עד תחילת חודש ינואר.
הבורסה בת"א סגרה אמש במגמה מעורבת. מדד ת"א 25 מתקשה לפרוץ את רמת ההתנגדות הניצבת באזור 1,350 הנקודות וסגר באזור 1,341 הנקודות. היום המסחר ייפתח על רקע המגמה המעורבת באסיה והחוזים הירוקים בוול סטריט.
זירה בינ"ל
רוב השווקים יחזרו לפעילות מלאה, חשוב לזכור כי נזילות השווקים תישאר נמוכה מאוד. רוב הגופים הגדולים לא ממהרים לבצע עסקאות חדשות בימים אלו ולכן לא יזיק גם לשחקן הפרטי לשבת מעט על הגדר בימים אלו.
בזירת המקרו, הנתונים שהתפרסמו היו די מעודדים. מכירות הבתים החדשים בארה"ב הסתכמו ב-464 אלף יחידות לעומת הצפי שעמד על 449 אלף יחידות. הנתון של חודש אוקטובר עודכן כלפי מעלה בעוד 30 אלף יחידות ל-474 אלף.
הזמנות המוצרים ברי קיימא עלו גם כן מעל המצופה. (3.5% לעומת עלייה צפויה של 1.7%). היום ומחר לא יפורסמו נתוני מקרו משמעותיים והתנודתיות תישאר נמוכה.