השווקים מגיבים בירידות להודעת הפד'
המשקיעים מחליטים לממש רווחים לאחר הצהרתו של ברננקי. המדדים המובילים בוול סטריט סגרו בטריטוריה השלילית וגם באסיה המדדים יורדים בשעה זו בהובלת מדד הניקיי אשר מאבד קרוב ל-1% מערכו.
בתום ישיבת הריבית הפתוחה הוחלט כי הרכישות ימשכו על פי המתכונת הרגילה, לפיה הפד' ירכוש כ- 85 מיליארד דולר אג"ח ממשלתי בחודש, זאת בכדי לתת דחיפה לכלכלה השברירית. יו"ר הפד' וחבריו סיכמו כי חלה האטה בהתאוששות של סקטור הנדל"ן וכי הם מצפים לראות עדויות נוספות בשטח שיעידו על שיפור משמעותי יותר של הכלכלה הגדולה בעולם לפני שהם מבצעים שינויים מוניטאריים כלשהם.
בזירת המט"ח, הדולר האמריקני מתחזק מול מרבית המטבעות הנסחרים מולו. צמד האירו/ דולר יורד מתחת ל-1.37. למרות גל ההתחזקות האחרון של הדולר, אנו מעריכים כי מדובר בתיקון וכי השטר הירוק ישוב למגמת ההיחלשות שלו בעולם.
היום לא צפויים להתפרסם אירועי מקרו משמעותיים והמשקיעים ימשיכו לנסות לעכל את הודעת הפד'.
זירה מקומית
השוק המקומי בכוננות ספיגה לקראת הפתיחה על רקע הירידות בוול סטריט ובאסיה. מדד ת"א 25 ימשיך לבסס את מעמדו מתחת ל-1,300 נקודות.
בזירת המט"ח, הצמד המקומי ממשיך לדשדש בין 3.54- 3.5. אנו ממשיכים לתמוך בהמשך התחזקותו של המטבע המקומי כחלק מהמגמה האנטי – דולרית בעולם. יתכן כי הדולר יתחזק חזרה לכיוון 3.60. בנק ישראל לא ימהר להתערב במסחר ויעדיף לתת לזמן לעשות את שלו. שבירה של 3.5 תוביל להמשך הירידות לכיוון 3.45.