השווקים מגיבים בחיוב לנתוני התעסוקה של ארה"ב
המדדים בוול סטריט הגיבו בחיוב לנתוני התעסוקה של חודש ספטמבר אשר התפרסמו באיחור של יותר משבועיים בשל השיתוק הממשלתי. נתוני התעסוקה היו מעורבים: שיעור האבטלה ירד ב-0.1% לרמה של 7.2% והמשק האמריקני הצליח לייצר 148 אלף משרות לעומת הצפי שעמד על תוספת של 182 אלף משרות. נתון חודש אוגוסט עודכן כלפי מעלה ב-24 אלף משרות ל-193 אלף, דבר אשר סיפק רוח גבית נוספת למדדים. הדולר האמריקני נחלש משמעותית לאחר פרסום הנתון. צמד האירו/דולר נסחר כעת באזור ה-1.3760, בדרך ל-1.4. הנתונים המעורבים עשויים לעקב את צמצום היקף הרכישות בעוד חודש אחד לפחות.
זירה מקומית
החגיגה בשוק המקומי נמשכת. מדד ת"א 25 מבסס את מעמדו מעל 1,300 הנקודות וסגר אמש בסמוך 1,308 הנקודות.
בזירת המט"ח, השקל התחזק משמעותית על רקע היחלשותו של הדולר בעולם. הצמד המקומי נסחר בסמוך לתחתית האחרונה הניצבת באזור ה-3.5 שקלים לדולר. שבירת התחתית תפעיל לחץ על בנק ישראל. במקרה של שבירה ניתן לצפות להמשך ההתדרדרות של הצמד עד לאזור 3.45 לפחות.
זירה בינ"ל
היום לא צפויים להתפרסם נתוני מקרו משמעותיים והשווקים ימשיכו להגיב לדוח התעסוקה המאוחר שפורסם אמש. החוזים העתידיים בוול סטריט מאותתים על פתיחה שלילית דווקא. המדדים המובילים מתקשים להמשיך לדהור קדימה ובהחלט יתכן כי אנו ניצבים בפני תיקון טכני משמעותי יותר. נראה כי המשקיעים מתחילים לתמחר את צמצום היקף הרכישות אשר עלול להתרחש עד סוף השנה הנוכחית.
היום כדאי לעקוב אחרי החלטת הריבית בקנדה אשר צפויה להישאר ללא שינוי ברמה של 1%. השיפור המתמשך של הכלכלה הקנדית ואצל השכנה – ארה"ב, עשויים לספק רוח גבית לבנק המרכזי להעלאת הריבית עוד השנה. הדולר הקנדי אשר נסחר בכבדות לאחרונה עלול לפתוח בראלי חזרה לכיוון רמת השקילות מול עמיתו הדולר האמריקני אם וכאשר הבנק המרכזי ירמוז על העלאת ריבית קרובה.