הפד' עשוי לצמצם את היקף הרכישות בשבוע הבא
האופטימיות בשווקים נמשכת. הפתרון המסתמן בסוגיית הנשק הכימי של אסד, דוחף את השווקים הפיננסיים אל עבר שיאים חדשים. הנשיא הסורי הסכים על פי הצעתו של נשיא רוסיה – פוטין, להוציא את הנשק הכימי לפיקוח בינ"ל. אובמה אינו שולל דחיה של התקיפה במידה והסורים אכן יעמדו בהתחייבויותיהם בעניין הנשק הכימי. המדדים המובילים בארה"ב ובאירופה טיפסו אמש ונראה כי היד עוד נטויה.
זירה מקומית
המדדים המקומיים ממשיכים לטפס על רקע הורדת מפלס המתח בין המערב לסוריה. מדד ת"א 25 טיפס אמש ב-1.58% וסגר בסמוך ל-1,200 הנקודות. פריצת 1,200 הנקודות תוביל להמשך העליות אל עבר 1,220 הנקודות.
בזירת המט"ח, השקל ממשיך להתחזק מול הדולר והצליח לסגור מתחת ל-3.6 שקלים לדולר. החלשות הדולר בעולם והרגיעה במזה"ת ימשיכו לתמוך בהתחזקותו של המטבע המקומי. היעד הבא: 3.55, אזור שבו בנק ישראל עשוי להתערב פעם נוספת.
זירה בינ"ל
בהעדר נתוני מקרו משמעותיים, המשקיעים המשיכו לתת משקל לפתרון המסתמן בין סוריה למערב. הנשיא אובמה אינו פוסל פתרון דיפלומטי וזה למעשה דוחף את המדדים אל עבר שיאים חדשים. כעת נראה כי לפד' יש את כל מה שדרוש על מנת לצמצם את היקף הרכישות. יו"ר הפד' עשוי להודיע על צמצום היקף הרכישות במסגרת פגישת הריבית המתוכננת לשבוע הבא.
היום לא יפורסמו נתוני מקרו והמשקיעים ימשיכו לעקוב אחרי ההתפתחויות במזה"ת.
הדולר האמריקני עשוי להמשיך לספוג הפסדים במהלך הימים הקרובים. צמצום היקף הרכישות עשוי לתת דחיפה לשטר הירוק היות וזה יסמל נקודת תפנית בכלכלה העולמית.