המומנטום החיובי נעצר- גוברים הסיכויים לתיקון
השוק המקומי פתח את השבוע בירידות שערים על רקע הנעילה השבועית ההססנית בוול סטריט. יתכן כי המימושים ימשכו לאורך השבוע, הכל כמובן בהתאם למה שיתרחש בשווקים מעבר לים.
מדד ת"א 25 איבד אמש 0.51% מערכו וסגר באזור ה-1,342 הנקודות. היום כאמור המימושים עשויים להימשך לכיוון רמת התמיכה המשמעותית הניצבת באזור 1,320 הנקודות. רמת ההתנגדות הקרובה ניצבת באזור 1,350 הנקודות.
השבוע צפוי להיות מקוצר בוול סטריט היות וביום שני לא יתקיים מסחר לרגל יום הזיכרון למרטין לותר קינג.
יומן האירועים צפוי להיות עמוס יחסית, בעיקר בנתוני מקרו הקשורים באירופה. סקר האקלים העסקי בגרמניה ומדד מנהלי במספר מדינות באירופה צפויים להשפיע על השווקים בכלל ועל האירו בפרט.
הנתונים צפויים להצביע על המשך השיפור של הכלכלה האירופאית.
בקנדה כדאי לעקוב אחרי פרסום הריבית. על פי התחזיות הריבית לשאר על כנה ברמה של 1%.
בזירת המט"ח המקומית, צמד הדולר שקל סגר את השבוע מתחת ל-3.5 שקלים לדולר אך הוא אמור לדלג בקלות מעל הרמה הזו עם פתיחת המסחר מחר על רקע התחזקותו של הדולר בעולם. אם הצמד יצליח לבסס את מעמדו מעל 3.5, נוכל לצפות להמשך העליות לכיוון 3.55.
כישלון פריצה של אזור ה-3.5 שקלים לדולר תפעיל שוב לחץ על השטר הירוק. במקרה כזה ניתן לצפות להמשך הצלילות אל עבר 3.45-3.4.