הדולר שומר על כוחו לקראת מהלך צבאי בסוריה
אחד השבועות הגורליים ביותר של השנה נפתח בירידות שערים חדות. המשקיעים בשוק המקומי חוששים מפני התדרדרות ביטחונית שתוביל לפאניקה ולבריחת המשקיעים הזרים. בעוד הנשיא האמריקני מנסה לגייס תמיכה מבית ומחוץ לביצוע מהלך צבאי בסוריה, רבים מעריכים כי הנשיא האמריקני יפעל גם אם לא ישיג את הסכמת הקונגרס וגם אם הוא יאלץ לפעול בקואליציה מצומצמת ובניגוד לדעתה של רוסיה בעלת הברית של אסד. הסאגה הזו תלווה אותנו לאורך השבוע ותוביל לתנודתיות רבה בשווקים, בעיקר במחירי הנפט אשר ממשיכים לנוע סביב אזור ה-110 דולר לחבית. כאשר התקיפה תצא לפועל ( אם וכאשר היא תצא), מחירי הנפט עלולים לעבור את מחסום ה-115 דולר לחבית.
אם מסתכלים על המדדים המקומיים, ניתן לראות כי מדד ת"א 25 איבד 1.21% וסגר את היום הראשון של השבוע באזור ה-1,165 הנקודות. היום המדדים המקומיים צפויים לפתוח בעליות שערים קלות על רקע החוזים הירוקים בוול סטריט והפתיחה החיובית באסיה.
בזירת המט"ח, רוחות המלחמה ימשיכו לשחק לטובת הדולר האמריקני כנגד המטבע המקומי. תקיפה אמריקנית בסוריה תוביל לזינוק של הדולר כנגד השקל, הרבה מעבר לרמה של 3.7 שקלים לדולר, למרות שתקיפה כזו מתומחרת כבר בשוק. אנו מעריכים כי הצמד המקומי ימשיך לנוע בין 3.6- 3.7 עד שתתבהר התמונה במזה"ת. מבחינה טכנית, פריצה של 3.72 תוביל לזינוק אל עבר 3.8.