הדובים התעוררו משנתם הארוכה
יום גרוע ביותר עובר על המשקיעים ברחבי העולם. נתון המקרו המאכזב בסין הוביל לצלילה בשווקים באסיה, ובעיקר ביפן שם צלל הניקיי היפני ביותר מ-7% במחזור מסחר גבוה במיוחד. החששות מפני סיום תוכנית הרכישות בארה"ב מוקדם מהצפוי, מעיבים גם כן על המסחר.
יו"ר הפד' אינו ממהר לפזר רמזים כלשהם בנוגע לשינויים מוניטאריים בעתיד וסיכם: הפד' מוכן להאט אך גם להאיץ את קצב הרכישות בהתאם להתפתחויות. מהפרוטוקולים של ישיבת הריבית האחרונה בארה"ב עלה כי מספר מחברי הוועדה המוניטארית של הבנק המרכזי תומכים בהאטה של קצב רכישות האג"ח, עד סוף השנה הנוכחית, אך רק בתנאי שהכלכלה תמשיך להראות סימנים חיוביים.
סקטור היצור בסין התכווץ במפתיע בחודש הקודם. מדד מנהלי הרכש רשם קריאה של 49.6 נקודות לעומת 50.4 נקודות שנרשמו בחודש הקודם. ( נתון מתחת ל-50 מעיד על התכווצות ואילו נתון מעל 50 מעיד על התרחבות הסקטור).
בארה"ב, מספר דורשי העבודה החדשים ירד ב-23 אלף תביעות ל-340 תביעות ביחס לשבוע הקודם.
המדדים באירופה צוללים ביותר מ-2% בהתאמה והחוזים העתידיים בוול סטריט מאותתים על פתיחה שלילית. אנו מעריכים כי אנו ניצבים בפני תיקון בשווקים. בשלב זה קשה להעריך האם מדובר בתיקון חסר משמעות או במהלך ירידות משמעותי של 10% לפחות.
אצלנו, המדדים לא נשארים אדישים למה שמתרחש בזירה הבינ"ל והם מגיבים בירידות שערים חדות. מדד ת"א 25 מאבד 1.4% מערכו ונסחר כעת באזור ה-1,215 נקודות. בזירת המט"ח, צמד הדולר שקל חצה את אזור ה-3.7 אך לא מצליח לסגור מחיר מעל רמה זו בשלב זה. אנו מעריכים כי גל העליות ימשך עד אזור ממוצע נע 200 העובר ב-3.73.
מחר כדאי לעקוב אחרי סקר האקלים העסקי בגרמניה הצפוי להראות שיפור מסוים ביחס לחודש הקודם. הנתון צפוי לרשום קריאה של 104.6 נקודות לעומת 104.4 הנקודות.
ניתוח טכני
מדד הדאו גונס
ניתוח כללי
- תבנית הנרות המסומנת בריבוע האדום, מצביעה על כך שאנו ניצבים בפני תיקון משמעותי בשווקים.
- היעדים של התיקון נקבעו על פי רמות פיבו' המסומנות על הגרף, היעד היותר סביר הינו 50% פיבו', שם עובר גם ממוצע נע 200.
- פריצה מעל השיא האחרון תבטל את התרחיש הדובי שלנו.
תחזית שלנו: המשך ירידות אל עבר אחת מרמות פיבו'. יעדים: 14,800, 14,355, 14,000.