SPX Technologies דיווחה על תוצאות חזקות מהצפוי לרבעון השלישי של 2026: רווח מותאם של $2.21 למניה, מעל תחזית וול-סטריט של $2.13, והכנסות של $714.5 מיליון, מעט מעל התחזית של $710.37 מיליון. המניה עלתה 1.25% במהלך מושב הבורסה הרגיל ונסגרה על $167.26, ואחרי שעות המסחר הוסיפה 1.49% נוספים ועלתה ל-$169.75 — מה שמעיד על כך שמשקיעים קיבלו בברכה את ההכאה של התחזיות ואת הערכת ההנהלה החיובית לגבי מגמת הביקושים, גם אם ההנהלה הצביעה על לחץ במרג’ין בעסקי ה-HVAC.
נקודות מפתח
- הרווח המותאם למניה עלה 20% לעומת השנה הקודמת ועמד על $2.21 — הרבעון החמישי ברציפות של צמיחה של 20%+ ברווחים.
- ההכנסות עלו 20.5% לעומת השנה הקודמת, בזכות גם צמיחה אורגנית וגם רכישות.
- הכנסות ה-HVAC זינקו 35.5%, בהובלת ביקוש חזק לקירור מרכזי נתונים.
- צבר ההזמנות של ה-HVAC הגיע לשיא של $1.1 מיליארד על בסיס אורגני, עלייה של 69% לעומת השנה הקודמת.
- ההנהלה ציינה כי הביקוש ממרכזי נתונים של היפר-סקייל מואץ, ואת הנראות הנמתחת לשנתיים עד שלוש שנים קדימה.
- החברה הוריד את הגבול העליון של התחזית הפיננסית השנתית לרווח המותאם למניה ל-$8.50, תוך שהיא מצביעה על צמיחה של כ-25% ב-EBITDA המותאם בנקודת האמצע.
ביצועי החברה
SPX Technologies רשמה רבעון חזק בכלל פעילויות החברה, בהובלת מגזר ה-HVAC. ההכנסות צמחו לכ-$714 מיליון, בעוד ה-EBITDA המותאם עלה 21.7% ל-$165.7 מיליון, עם שיפור במרג’ין ל-23.2%.
עסקי ה-HVAC של החברה היו המנוע המרכזי. ההכנסות טיפסו 35.5% לעומת השנה הקודמת, כולל 22.3% צמיחה אורגנית ו-13% מרכישות. ההנהלה ציינה כי הביקוש היה חזק במיוחד בתחום קירור מרכזי הנתונים, שם החברה ממשיכה לזכות בעסקים מלקוחות היפר-סקייל.
מגזר Detection & Measurement הציג תוצאות חלשות יותר בהכנסות, שירדו 7.7% לעומת השנה הקודמת בשל עיתוי פרויקטים. עם זאת, הכנסות המגזר עלו והמרג’ינים השתפרו, בזכות מיקס טוב יותר ורווחי סינרגיה.
הרבעון הציג תבנית מוכרת של SPX Technologies: צמיחה חזקה בשורת ההכנסות, ביקוש בריא בשווקי קצה מרכזיים, ולחץ מרג’ין לטווח קצר הקשור להתרחבות מהירה. החברה ציינה כי גייסה עובדים נוספים בכוונה תחילה והשתמשה בספקים חיצוניים כדי לעמוד בביקוש, בעיקר ב-HVAC.
עיקרי הנתונים הפיננסיים
- רווח מותאם למניה: $2.21, עלייה של 20% לעומת השנה הקודמת
- הכנסות: $714.5 מיליון, עלייה של 20.5% לעומת השנה הקודמת
- EBITDA מותאם: $165.7 מיליון, עלייה של 21.7% לעומת השנה הקודמת
- מרג’ין EBITDA מותאם: 23.2%, עלייה של 20 נקודות בסיס
- הכנסות HVAC: עלייה של 35.5% לעומת השנה הקודמת
- צמיחה אורגנית בהכנסות HVAC: 22.3%
- הכנסות מגזר HVAC: עלייה של $26.4 מיליון, או 28%
- מרג’ין מגזר HVAC: ירידה של כ-140 נקודות בסיס
- הכנסות D&M: ירידה של 7.7% לעומת השנה הקודמת
- מרג’ין מגזר D&M: עלייה של 260 נקודות בסיס
תוצאות מול תחזיות
SPX Technologies היכתה את התחזיות הן ברווחים והן בהכנסות.
- רווח מותאם למניה: בפועל $2.21 מול תחזית $2.13
- הפתעה ברווח: $0.08, או 3.76%
- הכנסות: בפועל $714.5 מיליון מול תחזית $710.37 מיליון
- הפתעה בהכנסות: $4.13 מיליון, או 0.58%
הכאת הרווחים הייתה צנועה אך מוצקה. לא מדובר בהפתעה גדולה, אך היא הרחיבה תבנית חזקה של הוצאה לפועל. ההנהלה ציינה כי הרווח המותאם למניה צמח 20% לעומת השנה הקודמת, וסימן את הרבעון החמישי ברציפות של צמיחה של 20%+ ברווח למניה לעומת השנה הקודמת.
עקביות זו עשויה להיות חשובה יותר מגודל ההכאה. משקיעים נוטים לתגמל חברות שממשיכות לספק צמיחה יציבה, בעיקר כאשר מגמת הביקושים נשארת חזקה וצבר ההזמנות עולה. הפתעת ההכנסות הייתה קטנה, אך מגמות המרג’ין וצבר ההזמנות של החברה הצביעו על עוצמה רבה יותר מתחת לפני השטח.
תגובת השוק
המניה עלתה בעקבות הדוח. המניה נסגרה במושב הבורסה הרגיל על $167.26, עלייה של 1.25% מהסגירה הקודמת של $165.20. במסחר אחרי שעות, המניה עלתה ל-$169.75, עלייה של $2.49, או 1.49%, מהסגירה.
מהסגירה הקודמת ועד למחיר אחרי שעות המסחר, המניה הרוויחה כ-2.76%. המניה נותרת מתחת לשיא של 52 שבועות של $251.08 ומעל לשפל של 52 שבועות של $155.86, ומציבה אותה בחצי התחתון של הטווח השנתי שלה.
התגובה מרמזת כי משקיעים התמקדו בהכאת הרווחים, בצבר ההזמנות השיאי ובתחזית הביקושים החיובית של החברה. במקביל, המהלך לא היה דרמטי, מה שעשוי לשקף חשש מלחץ המרג’ין ב-HVAC ומהחלטת החברה להוריד את הגבול העליון של התחזית הפיננסית השנתית לרווח למניה.
תחזית והנחיות
SPX Technologies צמצמה את הגבול העליון של התחזית הפיננסית המותאמת לרווח למניה לשנת 2026 המלאה ל-$8.50, עם נקודת אמצע של $8.35. ההנהלה ציינה כי התחזית המעודכנת עדיין מרמזת על צמיחה של כ-25% ב-EBITDA המותאם לשנה בנקודת האמצע.
בנוסף, החברה ציינה:
- תחזית הכנסות ה-HVAC הועלתה כדי לשקף את רכישת FIS Water ונפחים אורגניים גבוהים מעט יותר.
- מרג’יני ה-HVAC צפויים להשתפר ברצף ברבעון הרביעי, בכ-150 נקודות בסיס לעומת הרבעון השלישי.
- תחזית D&M עודכנה כדי לשקף את הרבעון האחרון ואת התחזית המתוקנת לרבעון הרביעי.
- החברה צופה כי מרג’יני ה-HVAC לשנת 2027 יהיו בקצה הגבוה של טווח היעד לטווח הבינוני שלה.
- כושר מרכזי הנתונים צפוי להגיע לכ-$1.1 מיליארד בייצור מלא, כאשר ההנהלה מרמזת כי ההרצה עשויה להיות תלולה יותר ב-2027 וב-2028 ממה שהיה מכללא קודם לכן.
ההנהלה הצביעה גם על מספר יוזמות אסטרטגיות:
- מתקן מדיסון החל בעבודות הרכבה ברבעון השלישי.
- רכישת FIS Water מרחיבה את פלטפורמת הקירור עם מוצרי ניהול ובקרת מים.
- השקת מוצר ה-heat trace צוברת מומנטום.
- החברה ממשיכה לבחון רכישות נוספות.
דברי ההנהלה
המנכ"ל ג’ין לואו אמר: "סיפקנו רבעון שלישי חזק. הרווח המותאם למניה צמח ב-20%, וסימן את הרבעון החמישי ברציפות של צמיחה של 20% ומעלה לעומת השנה הקודמת."
מנהל הכספים הראשי מארק קראנו אמר: "כשהתחלנו להרחיב את הכושר שלנו כדי לעמוד בביקוש הזה, ונכנסנו לרבעון השלישי כשהדברים התפתחו, בכנות, לא חשתי שהכושר שלנו או הפרודוקטיביות שלנו מואצים מהר מספיק."
קראנו הוסיף כי החברה האיצה בכוונה תחילה את הגיוס והוסיפה ספקים כדי לעמוד בביקוש, ותיאר את המהלך כהשקעה מכוונת בצמיחה עתידית ולא כסימן לחולשה.
לואו הוסיף כי החברה כבר שילבה עליות מחירים רבות בצבר ההזמנות, וציין כי העסק ממוקם היטב לקראת יתרת השנה ולמחצית הראשונה של 2027.
סיכונים ואתגרים
- לחץ מרג’ין ב-HVAC: גיוס מהיר, מיקור חוץ ועלויות תשומות גבוהות יותר הפחיתו את המרג’ינים ברבעון.
- חוסר יעילות לטווח קצר: ההנהלה ציינה כי עלויות אלו עשויות להימשך לרבעון הרביעי לפני שישתפרו ב-2027.
- אינפלציית עלויות תשומות: פלדה, דיזל ועלויות אחרות נותרות קונצרן, גם עם פעולות תמחור.
- סיכון הוצאה לפועל: החברה מתרחבת במהירות, מה שעלול ליצור בעיות פרודוקטיביות ותחלופת עובדים.
- לחץ תחרותי: ההנהלה ציינה כי התחרות בתחום קירור מרכזי הנתונים מתגברת ככל שיותר שחקנים נכנסים לשוק.
שאלות ותשובות
האנליסטים התמקדו רבות במרג’ינים, בבעיות שרשרת האספקה ובקצב צמיחת מרכזי הנתונים.
שאלות רבות התרכזו בירידת המרג’ין ב-HVAC. ההנהלה ציינה כי כשני שלישים מהשינוי השנתי במרג’ין נבעו מחוסר יעילות הקשור לנפח ולצמיחה, בעוד כשליש נבע מעלויות תשומות גבוהות יותר. הבכירים ציינו כי חוסר היעילות היה מכוון, וקשור להאצת הגיוס והרחבת הספקים.
האנליסטים שאלו גם על בעיות שרשרת האספקה. ההנהלה ציינה כי האילוץ העיקרי לא היה ספקים חיצוניים אלא כושר עיבוד המתכות הפנימי של החברה. הבכירים ציינו כי לא ראו מחסור בחומרים כפי שחוו מתחרים מסוימים, וכי גיוונו את מקורות האספקה.
תחום נוסף שקיבל תשומת לב היה הביקוש למרכזי נתונים וכושר הייצור. ההנהלה ציינה כי הביקוש מהיפר-סקיילרים מואץ, עם נראות לשנתיים עד שלוש שנים קדימה. החברה ציינה כי יותר מ-90% מעסקי מרכזי הנתונים שלה קשורים להיפר-סקיילרים.
האנליסטים לחצו גם בנושא התמחור. ההנהלה ציינה כי החברה לא נתקלה בהתנגדות לעליות המחירים וכי רבות מהן כבר נמצאות בצבר ההזמנות, מה שתומך במרג’ינים ברבעון הרביעי ובמחצית הראשונה של 2027.
שאלות על רכישות ואסטרטגיית המתקנים עלו אף הן. ההנהלה ציינה כי ארבע רכישות הושלמו ב-2026 וכי החברה בוחנת באופן פעיל מודלים של מתקנים משולבים לחלוטין וכאלה בחכירה כדי לתמוך בצמיחה עתידית.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.









